Co i jak w naszym klubie.

Wracamy po przerwie zimowej. W rozwinięciu znajdziecie informacje o treningach, meczach, kadrze. Zapraszam do lektury.

1. TRENINGI:

Podczas przerwy zimowej trenowaliśmy dwa razy w tygodniu. We wtorki na hali w Łękach Dukielskich, a w czwartki przeważnie na orliku. Zdarzyło się, że wewnętrzna gierka odbywała się w sobotę lub w niedzielę, ale były to pojedyncze przypadki.

• Od tego tygodnia trenujemy we WTORKI o godzinie 19:00 (hala) a w PIĄTKI o godzinie 17:00 (stadion we Wietrznie).

Co do frekwencji na tych treningach. Można powiedzieć, że nie była ona zadowalająca. Trenowało kilku seniorów i trampkarzy- tylko i wyłącznie z Wietrzna (nieliczne wyjątki). Jednak efekty tego mogliśmy zobaczyć w dotychczasowych sparingach (o tym później).

2. TRENER:

Trener? Kto to taki? Czy uważacie, że drużynie z Wietrzna jest ktoś taki potrzebny? Moim zdaniem (może i subiektywnym) trenerom (w tym przypadku osobom, które ustalały skład przez ostatnie lata) możemy tylko zawdzięczać rozpady w drużynie. Punkty zdobyte poprzez fantastyczne taktyki i zmysł trenerski możemy policzyć na palcach lewej ręki. Każdy powie- "JAK MIAŁ SIĘ WYKAZAĆ JAK LUDZI NA TRENINGACH BYŁO JAK NA LEKARSTWO". Dobrze może i racji w tym jest dużo, ale jeśli z obrońcy robi się napastnika, to chyba jest coś nie tak. Prawda? Dodam po raz drugi, że to moje (subiektywne zdanie). Przejdźmy do sedna. Trenera w tej rundzie nie będzie.

3. SPARINGI:

Do tej pory rozegraliśmy trzy sparingi. Pierwszym rywalem był Nafciarz Bóbrka, drugim Sparta Draganowa a w ostatnią niedzielę Beskid Równe.

• Nafciarz Bóbrka- sparing rozegrany w Bóbrce. Z trudem zebraliśmy 11 zawodników. W dużej części byli to trampkarze. Sparing bez historii, remisujemy 1:1 (bramkę strzela Krzysztof Walaszczyk). Gra nie była imponująca, ale stworzyliśmy sobie również kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Trudno ukryć, że siły zawodników w tym sparingu skończyły się w 20 minucie. No, ale pierwszy sparing i można powiedzieć graliśmy 'chłopakami z Wietrzna'. :)
  • Sparta Draganowa- dwa tygodnie temu zagraliśmy pierwszy sparing na własnym stadionie. Mecz wygraliśmy 4:0. Dodatkowo w naszym składzie wystąpił Dawid Michalak i Mateusz Grzybała. W seniorach wystąpiło kilku trampkarzy (m.in. Piotr Godek oraz Grzegorz Mazur) i zagrali bardzo dobre spotkanie.
  • Beskid Równe-sparing rozegrany na sztucznej murawie w Dukli. Skład porównywalny jak w meczu z Draganową. Grodzisko rozgrywa naprawdę bardzo dobry mecz i pokazuje, że w piłkę grać potrafi. Wygrywamy 7:2, po kilku pięknym akcjach.

Kolejnym naszym sparing partnerem będzie Piastovia Miejsce Piastowe. Mecz rozegramy w niedzielę o godzinie 13:00 na wyjeździe.

4. Kadra na rundę wiosenną:

Bardzo zagadkowa sprawa. Kłótnie rozbił drużynę, ale chyba wszystko wraca powoli do normy. Listę zawodników na których będzie można liczyć w tej rundzie znajdziecie tutaj: http://grodziskowietrzno.futbolowo.pl/menu,27,28,kadra.html

Kadra wzbogaci się o maksymalnie 3 zawodników. Nie jestem pewny występów Dawida Zimy w naszej drużynie, ale o tym dowiemy się niebawem.